hero-img-001

Lepší města

Lepší města

Otevřená platforma Svazu měst a obcí ČR, nabízí obyvatelům měst, místním samosprávám
i firmám a start-upům možnost zapojit se do utváření podoby Lepších měst.
Dnešním dnem spuštěná internetová prezentace je základním průvodcem tematikou.


Obyvatelé měst (ať už samostatně nebo organizovaně například v rámci neziskové organizace) mohou posílat své nápady, jak zlepšit život ve městě. Právě pro ně totiž mají Lepší města růst.

Místní samosprávy na webu najdou best practices a poradenství pro vytváření lepších měst. Například při zavádění technologií, které řeší efektivní správu parkovacích míst, návrh dopravní infrastruktury, stavbu ekologicky soběstačných budov, implementaci chytrého osvětlení, elektrifikaci města a mnoho dalšího. Cílem je poskytnout zdroj potřebných informací a návod na implementaci technologií ve městech, krok za krokem.

Akademická pracoviště, výzkumná pracoviště jsou součástí Lepších měst. Jejich výzkumné projekty rádi zmapujeme a zařadíme do našeho ekosystému a napojíme je buď na samosprávy, nebo na již fungující firmy.

Firmy velké i malé, korporace i start-upy jsou nutně součástí Lepších měst. Jsou to právě ony, kdo dodává technologická řešení a kdo přichází s inovacemi, které zkvalitňují život ve městech i obcích. Jejich produkty či služby, související s “chytrými městy”, rádi zařadíme do naši otevřené platformy.


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial